Chat Phrases: Difference between revisions
FaeriMagic (talk | contribs) m Added "Happy Halloween! |
FaeriMagic (talk | contribs) mNo edit summary |
||
Line 167: | Line 167: | ||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''Happy Halloween!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 13 KHUX.png]] ||Complete [[Black Cat Tail]] || October 19, 2018 | |{{nihongo|'''Happy Halloween!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 13 KHUX.png]] ||Complete [[Black Cat Tail]] || October 19, 2018 | ||
| || || || | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{nihongo|'''Splish splash!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 13 KHUX.png]] ||Complete [[Magic Broom Ornament]] ♂ || November 1, 2018 | |||
|{{nihongo|'''Cleaning house!'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 04 KHUX.png]] ||Complete [[Magic Broom Ornament]] ♀ || November 1, 2018 | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |- bgcolor="#E6E6FA" | ||
|{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? | |{{nihongo|'''It's not a dream.'''|kana|<br>romaji}}|| [[File:Chat Phrase 01 KHUX.png]] ||Complete ??? || ??? |